ملکـه‌ی بهـــار

هر چه دل تنگم خواست...

معجزه‌ی یلدا
نویسنده : ملیکا افتخاریان - ساعت ٩:٤۳ ‎ب.ظ روز شنبه ۳٠ آذر ۱۳٩٢
 

 

ملیکا افتخاریان

 میدانم که این توضیحات کسل کننده به نظر می آیند اما دوست داشتم برایتان بنویسم و ثبت شوند!

موضوع اصلی و در واقع یلدایی بودن ترانه‌ی اخیرم ("معجزه‌ی یلدا") به خواست آقای دکتر اناری عزیز بود.  قرار بود یک ترانه‌ی یلدایی بنویسم در حالی که انتخاب محور اصلی ترانه با توجه به زیاد بودن جنبه‌های سنتی ِ این شب ِ باستانی، کمی دشوار بود. تشبیه لب‌های معشوق به انار و لبخند او به خنده‌ی هندوانه هم، نه دیگر تازگی داشت و نه در ترانه به دل مینشست!

از طرفی پر رنگ‌ترین جنبه‌ی یلدا در نظرم، یک دقیقه‌ی اضافی شبش بود و فرصت‌هایی که به بهانه‌ی یلدا، شاید تنها همین شب و برای یکبار سهم هر کسی شود. حتا بهانه‌ی یک شب نشینی خانوادگی که می‌تواند هر زمانی اتفاق بیفتد را یلدا می‌سازد! موافق آمدن فال حافظ هم می‌تواند زیباترین دلخوشی این شب شود. اتفاقی که یلدا بهانه‌ی روی دادنش را نسازد یا حافظ مژده‌ی روی دادنش را ندهد، کی اتفاق میفتد!؟!

پس یک اتفاق ِ تازه‌ که بتواند لحظه‌های کسی را از نو بسازد و زیبا کند می‌تواند همان معجزه‌ی کوچکی باشد که قلب هرکس به دنبالش بوده و چیزی شبیه ِ باور به روشنایی که حتا پس از طولانی ترین شب ِ سال‌ هم، خورشید دوباره از راه می‌رسد.

اینکه اولین ترانه‌ی اجرا شده‌ی من با وجود داشتن سوژه‌ای که با فکر قبلی انتخاب شده بود، مورد لطف و حمایت شما عزیزان واقع شده برای من مایه‌ی خوشحالیست.
(اگر چه این سوژه‌ی از پیش تعیین شده، باعث خط زدن مؤلفش نشد و به من صرفاً موضوع یلدا داده شده بود و من هم تمام ِ این افکار را یکی یکی حین نوشتن در ذهنم تحلیل نکردم ولی در پس زمینه‌ی ذهنم بودند و حالا دوست داشتم ذهنیت کلی خودم را برای شما بازگو کنم!)

معجزه‌ی یلدای من به خاطر لطف و محبت شما عزیزان، همین ترانه‌ی کوچک شد! انتشار اولین ترانه‌ام را هر یلدا مرور خواهم کرد و خوشحالم که حاصل کار را دوست داشتید.

باید تشکر کنم از زحمات عزیزانی چون دکتر شهاب اناری، مهندس ایمان سرورپور، آقای کارن زیاری و آقای محمد زارع که  مسلماً در غیاب آن‌ها ترانه‌ی کوچک من نه شنیده می‌شد و نه مورد لطف شما عزیزان قرار می‌گرفت.

از تمامی شما عزیزانی که این مدت لطف و مهرتان مایه‌ی دلگرمی من شد، کار را در فیسبوک و صفحات دیگر به اشتراک گذاشتید و به دیگران توصیه کردید و همچنین از طرفداران دو خواننده‌ی خوب آقایان "شهاب و ایمان"، سپاس گزارم.
امیدوارم باز هم با نوشته ها و ترانه‌هایم مورد لطف شما عزیزان قرار بگیرم.

 

با آرزوی معجزه‌ای امید بخش در یلدای یکایک شما
ملیکا افتخاریان
یلدای 92

 

+ دانلود آهنگ با کیفیت 320          دانلود آهنگ با کیفیت 128

+ دانلود آهنگ "معجزه‌ی یلدا" با صدای آقایان شهاب و ایمان از رادیو جوان و موسیقی ما و شرق موزیک و  موزیک فارس

(دوستان عزیزم اگر برای دانلود مشکل داشتید، میتونید با سرچ نام آهنگ در گوگل لینک‌های دیگر رو پیدا کنید :) )

+متن کامل ترانه‌ی "معجزه‌ی یلدا"